גריל עוף - מה עדיף גריל או קומבי? 3/08

 

כולכם בוודאי שמתם לב כי כל יצרני הקומביסטימרים התחילו בקמפיין שיווקי בו מוצג הקומביסטימר כפתרון אידיאלי לגריל עופות, הסיבות לכך מובנות.

מצד אחד מגיע החדירה של תנור הקומבי למקסימום קיבולת השוק.                  מצד שני קיימת תופעה ברורה באירופה שבה המטבחים המסחריים בהם נמכר הקומבי בהצלחה כה רבה מוכרים פחות מזון בו בזמן שמערכות מזון מהיר ומזון ממוקד זוכות להצלחה רבה.                                                                      בנוסף על כך המוצר "עוף בגריל" זוכה לעדנה רבה בשנים האחרונות.

הצלחה זו של העוף בגריל נובעת כמובן מהבעיה המפורסמת של מחלת "הפרה המשוגעת" והמודעות לבעיית הכולסטרול הנובעת מאכילת בשר אדום. כמובן שבתנאים אלו הגיוני שיצרני הקומבי למינהם ינסו לחדור לפלח השוק העוסק בעופות בגריל. השאלה שעליה יש לענות בהקשר זה היא האם המוצר שנקרא קומבי שמראש תוכנן לתת פתרון רב שימושי יכול להתחרות בגריל שתוכנן מראש ויועד לתפקיד המיוחד "גריל עופות".

 

 

הפרוספקטים וסרטי הווידאו של חברות הקומבי למינהן טוענים כי הקומבי מסוגל לצלות עופות במהירות רבה יותר מאשר הגריל המסורתי.

יש כמובן תמיד שאלות כאשר באים להשוות זמני ביצוע של מכשירים שונים מכיוון שהשיפוט צריך להעשות גם לגבי התוצאות המלאות. בבדיקה שערכנו נמצא כי במקרים רבים יש נסיון להראות להציג כי ניתן לקצר את זמן הבישול בקומבי  ב-50% ע"י שילוב שני תהליכי בישול: הראשון בן 35 דקות והשני בן 10-15 דקות, בהשוואה ב-207 שלנו אנו צולים בהצלחה רבה עופות במשקל 1.2 ק"ג תוך 45 דקות. כדאי לזכור כי קומביסטימר שיכול להכיל קיבולת של 207 עולה לפחות כפול במחיר מהגריל.

יש לציין כי ההבדל במחיר לא כולל בתוכו את העובדה שהתהליך בקומבי מחייב השקעה נוספת בבלסט צ'ילר, בעגלות ובמתקני עופות מיוחדים.

 

 

היתרונות שבצליית עופות בשיטת Mr.Pick כוללים יתרונות רבים שלא יכולים להיות מושגים בשימוש בקומבי.

השילוב היחודי שבין קונבקטומט ובין צליית אינפרא אדום מבטיחים איכות צליה בלתי מנוצחת, העסיסיות של העוף בנקודה זו חשוב לדעת כי בקומבי משתמשים בקיטור על מנת לאפשר ללחות לחדור לתוך המוצר. הטעם נפגם כתוצאה מתוספת הלחות ונדמה שנחסד אובדן משקל.

הסיבוב של הגריל מאפשר לספק ללקוח עוף טרי בצורה רציפה.

מפעל מיומן משתמש בסיבוב על מנת לטעון את השיפודים עם העופות ב-2 דקות, הסיבוב מאפשר גם לספק 6 עופות מוכנים ל-2 דקות. בדרך לביקורת הנתון 90 מעלות צלזיוס בסמוך לאינדיקציה שהעוף מוכן, נתון מחייב גם על מנת למנוע הרעלות מזון ומאשר שהבשר אכן עשוי היטב.

90 מעלות צלזיוס בסמוך זה נתון קשה מאוד להשגה בקומבי שבו הטמפרטורה המקסימלית היא בין 25 - 30 מעלות צלזיוס.

 

 

ההבדל החשוב ביותר בין הקומבי לגריל, הינה הקונספציה שעליה תוכננו המוצרים. לקומבי שימוש רב במטבח המסחרי והמוסדי וזאת עכב רב השימושיות שלו שהופכת את חיי השף לקלים ביותר.

הגריל אינו מבשל רק את המוצר באותו זמן הוא "מוכר" את המוצר בצורה טובה הרבה יותר ממה שכל איש מכירות שלך יוכל לבצע. לא קיים כל פרט ציוד אחר שיכול להתאים לאיכויות המושגות בעזרת הגריל של Mr.Pick הגריל מתאים גם לקונספציית המטבח הפתוח בו מכינים ומגישים את המזון לעיני הלקוח.

 

אנו מאמינים כי מאמר זה מוכיח את החיוניות והצורך שבגריל למטרה המיוחדת הזו של צליית עופות!

 

 

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד