מדוע נבחר בציוד איכותי ויקר?

שינויים בסגנון ההסעדה המודרנית העבירו בשנים האחרונות את הדגש על עיצוב המסעדה ויצירת האווירה, מה שגרם לשינוי משמעותי בעוגת תקציב ההקמה. וזהו מצב חדש בעולם כולו, שבו נעשות פשרות קשות בבחירת הציוד כתוצאה מחוסר תקציב.

לפשרות בבחירת הציוד שמהוות חיסכון בשלב הראשוני של רכישת הציוד יש מחיר גבוה מאוד בעלויות התפעול של העסק, מה שייפגע קשות בסיכויי הצלחתו ושרידותו של העסק.

בעולם התרחב מספר היצרנים העוסק בייצור מכונות ומכשירים לענף, וציוד מיובא היום גם ממקומות שלא היו מוכרים קודם כגון: טורקיה, יוון, פיליפינים, סין, דרום אפריקה, דרום אמריקה וכד'. היתרון של יצרנים במדינות אלו הינו כוח עבודה זול ולא בהכרח הטכנולוגיה הגבוהה שמאפיינת אותם, כמו כן התפתח באחרונה ענף יבוא ציוד משומש, שם בד"כ ייובא ציוד של מותגים מובילים אבל הקשר בין הלוגו המופיע ע"ג הציוד ובין תוכן הציוד הינו מיקרי לחלוטין, בציוד משומש בדרך כלל מערכות החשמל, אמצעי הבקרה המשוכללים והמרכיבים החשובים הוחלפו בדרך כלל בתחליפים זולים ולא איכותיים.

כשבאים למנות את המחיר כדאי לקחת בחשבון את הגורמים הבאים: בציוד מודרני וחדשני של מותגים מובילים מושם דגש מקסימלי על הבטיחות בשימוש, על ההגנה מפני התלקחות, הגנה מפני טעות מפעיל, הגנה מפני נזקי מים, חיסכון באנרגיה ובמיוחד צמצום שעות הניקיון הדרושות לציוד.

אם נכנס יותר לפרטים נוכל לראות כי למשל:

במדיח כלים בתכנון נכון של מדיח ניתן לחסוך 50% ויותר מכוח האדם הנדרש להדחה, לצמצם את שבר הכלים, לחסוך אלפי שקלים בדטרגנטים, מים וחשמל, לחסוך את מלאכת הפוליש ולהבטיח את בריאות לקוחותייך.

תנורים, ציוד בישול וחימום תנורים, ציוד בישול וחימום מיועדים לתת טיפול טרמי למוצר, יכולות הציוד נמדדות בתפוקה האנרגטית שלהם, נמדד ב-KW או BTU או ק"ג קלוריות. חיסכון כספי יגרום לאיבוד משקל למזון ובתהליך הבישול בעשרות אחוזים, פגיעה בטעם, חוסר יכולת לתת מוצר קבוע ואיכותי.

הארכת הזמן הנדרש לבישול בטעם המוצר, במרקם שלו ובצורת המוצר.

מכשירים להכנת מזון ציוד זול לא יכלול בד"כ  בתוכן את כל מערכות ההגנה הנדרשות ומסכן את המפעיל, ייגרם בלאי מואץ למכונות בעלות תפוקה קטנה מול הנדרש והארכת שעות העבודה.

ציוד קירור הניקיון יהיה קשה,  לא יבוצע לחלוטין או לעיתים נדירות, קלקולי מזון והרעלת לקוחות, מוצרים מתקלקלים לאחר יום יומיים במקרר, איכות המזון נפגמת, ריחות לא נעימים.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד