בישול - שיטות התקנה לציוד 6/06

 

במטבח האמריקאי ישנה העדפה רבה לציוד נייד. כל ציוד הבישול נמצא על גלגלים, כבלי החשמל ואספקת הגז מסופקים עם יתרה מספיקה ומאובטחים מפני קריעה ותלישה.

הזזת הציוד מאפשרת בגמר יום העבודה לשטוף ולנקות את סביבת העבודה.

במטבח האירופאי, בבתי מלון ובמוסדות יותקן הציוד כשהוא תלוי על קיר, מה שנקרא התקנה קונזולית, הרצפה מתחת לציוד פנויה וקל לנקות אותה.

במוסדות, יותקן בד"כ הציוד על גבי במה שהיא חלק מהמבנה והפנלים של הרצפה יעלו עד 5 ס"מ מאחורי חזית הציוד, החיבור בין פרטי הציוד והקיר יאטם על מנת למנוע חדירת נוזלים ולכלוך. במסעדות יותקן הציוד בד"כ על גבי רגלים וזאת על מנת לאפשר אפשרות קלה של התקנה, החלפה, הצלבת ציוד וחסכון מהותי בתשתיות.

במקומות בהם עמדות העבודה מתחלפות ניתן להתקין פרטי ציוד רבים על גבי בסיס נייד.

עד כמה שהמטבח מתקדם יותר ובטוח בעצמו כל אמצעי הייצור יהיו קבועים ויושם דגש רב על קלות הניקיון ע"י גישה קלה למשטחים שמתחת לציוד ואטימה מושלמת של החלק העליון.

המטבח הצרפתי מאופיין מאוד בסוויטות של בישול בהן מדובר על איי בישול שבקלות מגיעים ל-4-5 מטר באורך ו-2 מטר ברוחב ומאפשרים למספר רב של שפים לעבוד מסביב בסביבת עבודה מאוד נוחה ומבוקרת.

בסוויטות מסוג זה המשטח העליון יהיה מיחידה אחת של נירוסטה בעובי של 3 מ"מ, מה שיספק עמידות גבוהה ביותר הן מבחינה מכאנית והן מבחינת חדירת מים והגנה על הציוד.

בסוויטות מסוג זה כמובן שמשלבים את כל סוגי הציוד המוכרים כגון: גרידלים, כיריים גז, פלטות אינדוקציה, ווקים, גרילים, ביין מרי, צ'יפסרים, סולידטופ וכד'.

כמעט ולא תמצאו בעולם מסעדות בעלות כוכבים או בתי-מלון שמחזיקים מעצמם בנושאי המזון,

שלא משתמש בציוד מסוג זה.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד