בלסט צ'ילר - למה ולמי 1/07

אתה יכול לזרוק את כל האוכל שנשאר בסוף היום.
דרישות משרד הבריאות וכל התקנים בארץ ובעולם העוסקים בבטיחות מזון מאוד ברורים. מותר להחזיק מזון מתחת ל-3 מעלות או מעל 70 מעלות.

לא מדובר כאן בגחמה של מישהו וגם לא ברצון להקשות. בטמפרטורה שבין 3 מעלות ל-70 מעלות חיידקים מתרבים. סביבת המזון הינה בית גידול אידיאלי לחיידקים, ושילוב טמפרטורה לא-נכונה לא משאיר שום סיכוי לשמור על היגיינה.

וכך,על-מנת לשמור על בטיחות המזון ולמנוע הרעלה של לקוחותיך, ההוראות מאוד ברורות - יש להשמיד מזון בסוף היום.
הפתרון נמצא בטכנולוגיה. - בלסט צ'ילר.


תכנון עבודה -
העבודה במטבח חם בו הכנת המזון, בישולו והגשתו נעשים באותו יום הינה הדרך הזמינה ביותר ונראית הדרך הקלה ביותר להגיש מזון, כך אנו רגילים.
בפועל זוהי הדרך הקשה ביותר, כל יום צריך להכין הכול מחדש, כל שיבוש הכי קטן במהלך העבודה, עובד מתמחה, או תקלה כלשהי תשבש לחלוטין את העבודה, צריך מידי יום להתמודד עם לחצים של צוואר הבקבוק, לא תהייה שום גמישות בשעות העבודה, תמיד נצטרך לבשל יותר שיספיק לכולם ולזרוק את מה שנשאר.
הפתרון נמצא בטכנולוגיה. - בלסט צ'ילר.


הבלסט צ'ילר - מקרר משב
- בלסט צ'ילר הינו מקרר שמסופק בגדלים ובמידות שונות בהתאמה לצרכים, מיועד לצמצם למינימום את הזמן בו יימצא המזון בין 3 מעלות ל-70 מעלות, אותו תחום טמפרטורה בו מתרבים החיידקים.
הדרישה מבלסט צ'ילר הינה שיצליח להוריד את טמפרטורת המזון ל-4 מעלות בגרעין תוך 90 דקות, כלומר לצמצם למינימום את חשיפת המזון לטמפרטורה המדרבנת גידול חיידקים. זה אינו פשוט לבצע משימה זאת. גודל הקומפרסור בבלסט צ'ילר יהיה כ-פי 5 מאשר במקרר באותו הגודל מה שמחייב החלפות אויר רבות יותר ופיזור קור מתוכנן יותר של מערכת הקירור.
רק תכנון הנדסי של מפעל מקצועי יכול לתת פתרונות נכונים.
יש להקפיד על טמפרטורת האוויר המסוחרר על מנת למנוע קפיאת מזון מה שיפגע במרקם שלו בנקודות חמות בהם הטמפרטורה לא תרד בקצב הנדרש. סחרור אויר מהיר מידי או תכנון לא נכון של המעבה יגרום לייבוש של המזון ולפגיעה באיכותו.

 

מה קורה למזון שעבר את הבלסט? - מזון שעבר בלסט נשמר במצבו האיכותי למשך שבוע ימים. לא ניתן להבדיל בין מזון שבושל באותו יום לבין מזון שעבר בלסט ושיחזור במשך שבוע ימים. מה גם שקל יותר לשחזר את הכמות הנדרשת של המזון ולהגישו מאשר להחזיק את המזון חם במשך כל זמן ההגשה.
הכנת המזון מתחלקת לפעולות שונות בימים שונים, כל אחד מסוגי המזון יבושל ביום אחד בשבוע תוך מתן הקפדה מקסימלית לאיכותו ולתהליכים המחויבים.
כל אחד מסוגי המזון ישוחזר בכמות המתאימה וביום שנדרש במשך השבוע להגשה.
חלק ממקררי הבלסט מאפשרים גם הקפאה מה שמאפשר לשמור חלק מהמוצרים לתקופה ארוכה יותר.
בבלסט צ'ילר מקצועי ניתן לטפל בכל סוגי המזון, גם מזון טרי וגם אוכל שבושל.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד