מחבת מתהפך - מדריך לקונה 10/07

גם בתפריט שנות ה-2000 המחבת המתהפך נשאר ככלי ייצור במטבח המקצועי.

המחבת המתהפך משמש להכנת אורז, מוקפצים, טיגון שטוח, שניצלים, דגים, הכנת ירקות, אנטי פסטי, צליית בשר וגולש ובעצם הוא והקומביסטימר משלימים כמעט לחלוטין את הכנת המזון.

למרות שחיצונית נראים רוב המחבתות דומים, היכולות והפתרונות הטכנולוגיים שונים לחלוטין, להלן מילון מושגים שישמש אתכם ליצור בהירות בנושא האפשרויות.

היפוך: ניתן לקבל את המחבת בהיפוך ידני או חשמלי. ההיפוך החשמלי מהיר יותר, נוח יותר ובטיחותי יותר. במקרים רבים בהם מופעל המכשיר בשבת קיימת העדפה להיפוך ידני.

ציר ההיפוך: במחבת המקצועי ציר ההיפוך יהיה קדמי כך שהשפיכה תהיה לנקודה קבועה.

מכסה מבודד: באירופה, מאחר והטמפרטורה הסביבתית נמוכה מקובל להשתמש במכסה מבודד לצמצום פליטת אדים, בארץ ההבדל לא ממש משמעותי.

שטח הטיגון: שטח הטיגון הוא נתון חשוב מאוד כאשר משתמשים במחבת לטיגון מוצרים כגון שניצלים, דגים וכדומה.

נפח המחבת: יש להתייחס לנתון שמופיע כנפח שימושי בלבד ולא לנתון נפח כללי.

סוג תחתית המחבת: התחתית תהיה המרכיב העיקרי בעלות המחבת, ניתן לקבל סוגים רבים של תחתיות כגון: סגסוגת אלומיניום, תחתית ברזל לדפנות אלומיניום, תחתית נירוסטה, קומפנסן- סנדויץ עם דפנות נירוסטה ואלומיניום ויצקת ברזל.

הסוגים המועדפים ע"י השפים הינם יצקת הברזל והקומפנסן, שלהם פיצוי אנרגטי גבוה והם מונעי הידבקות.

מאחר והמחבת מופעל בחשמל, אטימות ברמה גבוהה של המערכות הינה חיונית ומומלץ לרכוש מחבתות עם רמת אטימות של IPX5. מומלץ לצייד את המחבת בברז מים למילוי ולניקוי.

מערכות הפיקוד: מערכות הפיקוד של המחבת זכו למודרניזציה מושלמת והיום מחבתות מסופקים עם דוקרן טמפרטורה ותוכניות בישול.

גובה העבודה: מאחר ובמחבת הטיגון נעשית גם עבודה רבה בטיגון שטוח, מצוידים מחבתות מודרניים, בנוסף למערכת ההיפוך במערכת המשנה את גובה העבודה של המחבת על מנת ליצור סביבה ארגונומטרית נוחה למשתמש.

מחבת לחץ: מחבת בו נסגר המכסה כמו סיר לחץ והוא מקצר משמעותית את זמן הבישול. מחבתות מסוג זה יקרים מאוד (יותר מכפול במחיר), ובסופו של דבר מסובכים יותר לתפעול, ומחייבים מטעמי בטיחות החלפה תדירה של גומיות ואטמים.

בשוק הישראלי סופקו במשך השנים מספר עשרות של מחבתות לחץ רובם, ככולם מופעלים כמחבתות רגילים ולא כמחבתות לחץ.

במחבתות המודרניים ניתן גם לאדות ומידת המחבת מאפשרת שימוש במיכלי גסטרונום מחוררים בקומה אחת או שתי קומות.

השימוש במחבת מתהפך הינו בד"כ בטיחותי מאוד כשההמלצות העיקריות הינם שלא למלא מים כאשר המחבת חם מה שעלול לגרום לשבר או לעיוות. כמו כן יש להימנע לחלוטין מטיגון עמוק במחבת מתהפך מאחר וטמפרטורת העבודה אליה הוא יכול להגיע גבוהה (350 מעלות) ועלולה לגרום להתלקחות של השמן.
צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד