פסטה - הכנה והגשה המדריך המלא 1/07

מבשל הפסטה הינו אחד המכשירים המסובכים בקו הבישול.

על מבשל הפסטה לתת תשובה לחימום מהיר של המים. חשוב שגופי חימום ניתנים להזזה על מנת לאפשר ניקיון בכל פינה, זאת מכיוון שהעמילן מתמצק תוך כדי העבודה והסרתו מחייבת הגעה לכל מקום במיכל.

מאחר ועמילן הינו חומר אורגאני קלות הניקיון הינה אחת הפקטורים החשובים ביותר, מהרגע שיכובה המכשיר ולא ינוקה למשעי יהפוך העמילן לכר גידול לחיידקים.

תוך כדי הרתחת הפסטה  נוצרת שכבת קצף אותו יש לפנות ולשם כך דרוש פתח גלישה המשחרר את עודפי המים והקצף לביוב ופולט אותם מתהליך הבישול.

חשוב ביותר לרענן את המים מידי מס' מחזורי עבודה ומה שנותן את הפתרון זה ברז כניסת מים חשמלי אשר מקל על מילוי המים וגוף חימום עוצמתי שיפצה על ירידת הטמפרטורה.

טיימר הפעלה משולב או חיצוני ורצוי גם סל מתרומם על מנת לחסוך מעורבות קבועה של השף. המכשיר צריך להיות מצויד במספר גדול של סלים מותאמים לגודל המנה, סל גדול לבישול מוקדם וסלים קטנים למנות.
חיבור לביוב וברז ניקוז בהפעלה מהפנל הראשי.

ביין מרי לרטבים החמים, ניתן להשתמש בכל ביין מרי מהנמצאים בשוק, חשוב לשים לב שכאחרי כשעה יתחיל הרוטב לאבד מטעמו ולכן יש לתכנן את הביין מארי שיכיל את הכמויות המתאימות לסרוויס, חשוב לזכור גם שביין מרי מיועד להחזיק את האוכל חם ולא לחממו ולכן יש לדאוג לאמצעים אחרים לבישול הרטבים.

ביין מרי קר מיועד לכל התוספות הקרות ירקות וכד' המוספות לפסטה. רצוי שיהיה שולחני, קטן וקומפקטי לאפשר עבודה נוחה לשף. כמו-כן מומלץ כזה בעל יחידת קירור עצמאית המאפשרת ניידות וניקיון.

מכ' לייצור פסטה/מכונה להכנת פסטה- למכונה להכנת הפסטה יתרונות רבים וזאת אחת הדרכים לשדרג וליצור בידול לפסטה המוגשת בעסק. יתרון נוסף שזמן הבישול של פסטה טרייה הינו כדקה וחצי בלבד מה שמקצר את זמן ההכנה בסרוויס.
מכונות הפסטה נמדדות ביכולת התפוקה שלהם בשעה.

מכונת פסטה בנויה משני חלקים, כאשר החלק הראשון משמש כמערבל בצק ומכין את התערובת הנדרשת להכנת הפסטה. זמן הערבול לוקח כרבע שעה ואז נכנס לפעולה החלק השני של המכונה שהוא "אקסטרודר" זהו צילנדר בתוכו יש בורג שדוחס את התערובת מול פלטה מפליז בדרך-כלל. בפלטה חורים בצורות מסויימות אשר מעצבות את צורת הפסטה. במכונות המקצועיות יהיה גם מתקן ייבוש לצורך התקשות מיידית של הפסטה בסוף התהליך.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד